Istituto Marangoni Moda Kursları

1935 yılında terzi Giulio Marangoni tarafından Milano'da kurulan Istituto Marangoni, 2003 yılında moda alanına yoğunlaşan kampüsünü Londra'nın Spitalfields bölgesinde açmıştır. Dünya çapında tanınan bu okulda lisans ve yüksek lisans eğitimlerinin yanı sıra birçok haftalık kurslar ve profesyonellere hafta sonu moda eğitimleri verilmektedir. Bu kursların ana içerikleri moda, moda işletmesi ve styling gibi konularda olmaktadır. Istituto Marangoni Moda Kurslarının süreleri içeriklerine göre değişmektedir, kurslar bir hafta dahi olsa öğrenciler birçok konuda yeni bilgi edindiklerini paylaşmışlardır. Yaratıcılığın ön planda olduğu yeni dizaynlar tasarlayabilmek için farklı referansların kullanıldığı moda alanında fark yaratmak isteyen öğrencilerin buluştuğu kurslara dünyanın dört bir köşesinde öğrenciler başvuruda bulunmaktadır. Öğrenciler hem kurs hem de konaklama ücretini birlikte paket halinde ödeyebildikleri gibi sadece eğitim ücretini de ödeyebilirler.

1, 2 ve 3 Haftalık Kurslar

1 Haftalık Kurslar; Desen Çalışmaları, Moda Tasarımı, Gelinlik Dizaynı, Moda Görselleri, Styling, Podyum, Çocuk Giyimi, Örgü ve İç Çamaşırı üzerinedir.

2 Haftalık Kurslar; Moda Tasarımı, Dijital Baskı, Moda Blogu, Moda Filmleri, Pazarlama, El İşlemeleri, Tekstil Sanatı, Sosyal Medya ve Moda İşletmesi üzerinedir.

3 Haftalık Kurslar; Moda Görselleri, Styling, Moda İşletmesi, Moda Fotoğrafçılığı, Trend Takibi, Aksesuar Dizaynı, Desen Kesimi ve Tekstil Sanatı üzerinedir.

Tüm kurslara başvurularınızda yardımcı olmaktayız, bunun dışında bazı kurslar başlangıç seviyesinde öğrencileri dahi kabul ederken bazı kurslar öğrencinin kurs dahilinde daha önceden bir bilgisi ve eğitimi olmasını şart koşmaktadır. Bunun dışında 16 - 17 yaşındaki genç öğrenciler başlangıç seviyesindeki, üç hafta süren T-Shirt Tasarımı, Kendin Tasarla ve Fotoğrafçılık kurslarına katılabilmektedirler. Bu kurslara başvuru için herhangi bir sınav veya yeterlilik gerekli değildir.

Executive Kurslar 

Istituto Marangoni Moda Kursları alanında profesyonel eğitimi ve becerisi olan kişilere özel olarak 4-6 hafta olarak tasarlanmış, executive hafta sonu kursları; Dijital Pazarlama, Moda Alımı, Görsel Tasarım, Lüks Moda ve Gelişmiş Moda Tasarımı alanındadır. Özellikle bu alanlarda profesyonelleşmek ve bilgilerini çoğaltmak isteyen kişilerin tercih ettiği ve kısa zamanda ilerleme kaydetmelerini sağlayan kurslar, çalışma saatlerinin dışında olacak şekilde tasarlanmıştır.

 

Bir cevap yazın