İngiltere'nin En İyi Dil Okulları

Tek dil, 51 farklı şehir, birçok aksan ve yüzlerce kültürü barındıran İngiltere’deki sayısız dil okulları arasından İngiltere'nin en iyi dil okullarını tecrübelerimizle sizlere aktarıyoruz. Dünyanın Ingilizce eğitimi alanında en kaliteli dil okullarını barındıran ülkesi Ingiltere essiz ogrenci deneyimi ve kültürel zenginliği sunmakta.  Stay Tuned!

1- St Giles

St Giles 60 yıllık geçmişiyle gerek Victorian ve Gregorian tarzdaki tarihi okul binaları, gerekse akademik kadrosu ve eğitim kalitesi olarak İngiliz kültürünü ve tarihini dil öğrenmenin yanında çok iyi bir şekilde öğrencilere aktarmaktadır. Büyük Britanya’nın çeşitli şehirlerinden gelen akademik kadrosunun yanı sıra okulda çalışanlarla da sayısız kez iletişime geçecek öğrenciler için de farklı aksanları duymalarını ve İngilizceyi daha iyi ve akıcı konuşmalarını sağlayan köklü bir okuldur.

2- Beet

1979 yılında kurulan Beet Language Centre, Bournemouth’un en iyi ve en çok tanınan butik aile okuludur. Quality English kurumunun Bournemouth’daki tek üyesi olan bu okul eğitimdeki kalitesi ve birçok öğrencinin tercihi olmakla birlikte 2001 yılında Cambridge Üniversitesi onaylı International Teaching and Training Center’ı (ITTC) bünyesine eklemiştir.

3- Regent

Yoğunlaşmış İngilizce kurslarıyla, özellikle IELTS, TOEFL ve Cambridge sınavlarına hazırlanan öğrenciler için çok iyi bir seçim olan bu dil okulu verdiği eğitimle gerçekten fark yaratan bir dil eğitim merkezidir. Birçok öğrencinin çok kısa sürede IELTS sınav notlarını 1.5 – 2 puan yükseltebileceği okul, lisans veya yüksek lisans yapacak öğrencilerin tercihi olmasının yanı sıra, sunduğu yaz okulu programlarıyla da sayısız uluslararası öğrenciyi bir araya getirmektedir. Dünyanın en kozmopolit şehri Londra’da 1964 yılında kurulan Regent Dil Okulu; Londra, Cambridge Oxford, Brighton ve Edinburgh gibi gözde şehirlerde eğitim vermektedir.

4- The London School of English

100 yıllık geçmişi olan okul İngilizce dil eğitiminin en köklü okullarından biridir. London Holland Park'taki binalarında 1912’den beri eğitim veren dil okulu 1998’de Londra’daki ikinci dil okullarını açmışlardır. Bunun yanında Canterbury’de bir diğer kampüsü bulunan okul, uzun yıllardır kendi akademik yayınlarını sunarak öğrencilere deneyimlerini aktarmaktadır.

5- Kings Education

Sade bir dil eğitiminden kaçınıp İngilizce eğitimini sanat, dizayn, spor bilimleri, girişimcilik ve hukuk alanlarındaki İngilizcesiyle birlikte veren Kings Education aynı zamanda lise öğrencileri için A-Level ve GCSE eğitimleri vermektedir. 1959’da Bournemouth’da kurulan okul Amerika’ya da genişleyerek İngiltere’de 4 toplamda 9 kampüsle hizmet vermektedir.

6- Anglolang Academy of English

Bir sahil şehri olan Scarborough’da konumlanmış Anglolang Academy of English, 2015 yılında Kuzey İngiltere’nin en iyi İngilizce dil okulu seçilmiş ve ELGazette Centre of Excellence ödülünü kazanmıştır. Öğretmenlere özel kursları, yaz okulu ve yetişkinlere özel kurslarıyla ün salmış olan okul bunun yanında her yaşa uygun genel İngilizce dersleri de vermektedir.

7- Bell English

Tek kelimeyle gidenleri hayran bırakan süper bir kampüse sahip Bell Cambridge, 1972’den beri verdiği İngilizce eğitimiyle sayısız öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Cambridge’in en çok tanınan dil okulunun kampüsü bir üniversite kampüsünden farksız olup spor salonu yemekhane ve kütüphane gibi olanaklara sahiptir ve İngiltere’deki diğer kampüsleriyle de Britanya’nın önde gelen dil okullarından biridir.

8- International House

Sadece İngiltere’yle sınırlı kalmayan International House (IH), dünya çapında 50’den fazla ülkede 160 dil okulunda 5.800 kişilik akademik kadrosuyla yaklaşık 200.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Önde gelen İngilizce öğretmenlik programı CELTA’nın öğretmen adaylarına verdiği İngilizce eğitimi ile bu alanda fark yaratarak öne çıkmaktadır.

9- Stafford House

Eğitimdeki saygınlığıyla bilinen, dünyadaki en iyi liseler sıralamasında üstlerde yer alan Cats okullarının da bağlı olduğu Cambridge Education Group’un içinde bulunan Stafford House, ana dilin İngilizce konuşulduğu İngiltere, Amerika ve Kanada’da öğrencilere verdiği eğitimle en iyi üniversitelere öğrencileri hazırlamaktadır. CEG’e bağlı olan okul lise eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik yaz okulları ve yoğun İngilizce programları bulundurmaktadır.

10- Hilderstone College

2011 yılından bu yana her yıl EL Gazette’in Centre of Excellence ödülünü kazanan ve Broadstairs’in merkezinde olup sahile 800 metre uzaklıkta konumlanmış butik bir okuldur. Yetişkinlere özel birçok kurs imkanı sağlayan Hilderstone College ortalama 8 kişilik sınıflarda eğitim verir. Her hafta sonu Canterbury, Dover Castle, London, Oxford ve Cambridge’e geziler düzenlemektedirler.

11- Cambridge Academy of English

Özel olarak yetişkinlere, iş adamlarına ve avukatlara İngilizce kursu veren bir okul olan Cambridge Academy of English bunun yanı sıra 8 – 17 yaş arası gençler için de eğitim imkanı sağlamaktadır. Cambridge de bulunan okul öğrenci memnuniyeti ile de ün salmıştır.

12- OISE

İş adamlarına yönelik yoğun İngilizce programlarına öncelik veren OISE , kısa sürede çabuk ilerleme sağlamak isteyen öğrenciler için de biçilmiş kaftan. Özel IELTS kurslarının da bulunduğu dil eğitim merkezinde, 4-8 kişilik sınıflarda olan derslerin yanı sıra öğrencilere aile yanında konaklama imkanı sağlanarak derste öğrendiklerini hem pratiğe hem de günlük hayatta uygulamaya koymaları amaçlanmıştır.

Bir cevap yazın